لینکدونی-گودری-گوگل‌ریدر-جدید

هر کاری کردم نشد لینکش رو مستقیم بزارم مجبور شدم یه صفحه جدید واسش درست کنم. لینک اصلیش اینجاست.

 -----------------------------------------------

این روش فقط برای گوگل‌ریدر جدید است اگر در نسخه قبلی گوگل‌ریدر فولدر ساختید از روش «پست قبل» پیش بروید.

توجه ۲:
همچنین اگر از قبل لینکدونی گودری دارید و تنها مشکل‌تون مشکل مرتب نشدن براساس وبلاگ‌های بروز شده است باز هم کافیست به بخش دوم «پست قبل» مراجعه کنید.

توجه ۳:
اگر از قبل لینکدونی گودری دارید و مشکلتون نشان داده شدن فقط یک لینک است باز هم راه حل گرفتن آیدی یاهو پایپس جدید با استفاده از پست قبلی است پس کافیست به بخش دوم «پست قبل» مراجعه کنید.

ساخت لینک‌دونی گودری-با استفاده از گوگل ریدر جدید

۱- شما به ایمیل یاهو و جیمیل نیاز دارید، پس هر کدام را ندارید ابتدا بروید و بسازید و سپس به سراغ مرحله بعدی بروید.

۲- از «اینجا» به گوگل ریدر وارد بشوید.

۳- حالا مطابق شکل روی Add Subscription کلیک کنید و آدرس سایت و یا وبلاگ مورد نظر را در کادر باز شده بنویسید و روی دکمه Add کلیک کنید، خواهید دید که نام وبسایت در زیرمجموعه قسمت Subscription ظاهر خواهد شد.

۴- مطابق شکل در کنار نام سایتی که در بالا اضافه اضافه کرده بودید، فلشی قرار دارد، روی این فلش کلیک کنید، اکنون اگر فولدری نساخته‌اید مطابق شکل گزینه New Folder را انتخاب کرده و نام فولدر(بهتر است نام به انگلیسی وارد شود) را وارد کنید، اکنون با کلیک دوباره روی فلش خواهید دید نام فولدر در منو ظاهر می‌شود، فولدر را انتخاب کنید تا نام سایت در زیر مجموعه فولدر قرار گیرد! دقت کنید این کار(یعنی فرستادن سایت اضافه شده به درون فولدر) را می‌توانید با موشواره و بوسیله کشیدن-و-رهاکردن هم انجام دهید.۵- اکنون بنا به شکل با کلیک بر روی فلش کنار فولدر ساخته شده، منوی مربوط به فولدر را بیاورید و سپس با انتخاب گزینه «Create a bundle» به صفحه ساخت کلاف(bundle) بروید و در آنجا بر روی دکمه Save کلیک کنید.


۶- در صفحه جدید بر روی گزینه «Add a link» کلیک کنید تا صفحه جدیدی باز شود،

آدرس صفحه به یکی از دو شکل زیر خواهد بود، شما به قسمت برجسته شده که همان آیدی گوگل ریدرتان است نیاز دارید، آن را در جایی نگه‌داری کنید. (دقت کنید درحالت اول F در %۲F جزو آیدی گوگل ریدر به حساب نمی آید.)

google.com/reader/bundle/user%2F54119460174618850898%2Fbundle%2Ffun

google.com/reader/bundle/user/54119460174618850898/bundle/fun

۷- حالا نوبت بدست آوردن آیدی یاهو پایپس(Yahoo Pipes) است، ابتدا در «اینجا» با کلیک بر روی sign in به حساب کاربری یاهوی خود وارد شوید، اکنون به «اینجا» رفته و بعد روی Clone کلیک کنید تا وارد یک صفحه‌ی جدید بشوید ، آدرس این صفحه به شکل زیر خواهد بود که عبارت بعد از id برای شما مهمه و همون آیدی یاهو پایپس هستش این کد را هم درجایی نگه‌داری کنید، یعنی همون قسمت پررنگ شده:

http://pipes.yahoo.com/pipes/pipe.info?_id=df405e4fe5394f64d71958175bb40c0f

۸- خوب الان شما باید این ۳تا را داشته باشید «آیدی گوگل‌ریدر»، «آیدی یاهوپایپس» و «نام فولدر در گوگل‌ریدر» این سه تا را در «اینجا» وارد کنید، و حال بر روی دکمه «پیش‌نمایش بلاگ‌چرخان» کلیک کنید، بعد از مدتی در پانل سمت راست لینک و یا لینک‌هایی که در گوگل‌ریدر اضافه کرده‌اید مشاهده خواهید کرد، برای راحتی شما همه تنظیمات را بصورت پیش‌فرض انجام داده‌ام، اما هر کدام را می‌توانید به دلخواه تغییر داده و پیش‌نمایش آن را به ترتیب ذکر شده مشاهده کنید. (بنا به سرعت اینترنت یا گاهی مسدود بودن یاهو ممکن است این پیش نمایش خیلی دیر ظاهر شود و یا اصلا ظاهر نشود در صورت ظاهر نشدن و اطمینان از کارتان به وبلاگی که لینکدونی گودری دارد بروید ببینید آیا لینکدونی نمایش داده می شود یا خیر اگر نمایش داده شد یعنی کار شما اشکال داشته است. و تا در اینجا پیش نمایش را ندیدید به مراحل بعدی نروید!)

۹- اکنون اگر از تنظیمات راضی هستید بر روی دکمه «تولید کد» کلیک کنید، در کادر پایین، کد لازم ایجاد خواهد شد، تمام کد را انتخاب و کپی کنید، اکنون ابتدا برنامه Notepad را باز کرده و این کد را در آن بچسبانید(paste کنید) و از منوی File و گزینه Save As…‎ فایل را با نامی مناسب و درجایی مناسب به عنوان پشتیبان(Backup) ذخیره کنید. در ادامه این کد را که کپی کرده‌اید باید در قالب وبلاگ‌تان قرار دهید:(دارندگان بلاگفا و پرشین بلاگ آخر مطلب را بخوانید)

۹-۱- راه ساده:

این راه نازیباست اما ساده‌تر است، به آخر کد قالب بروید و عبارت زیر را پیدا کنید(احتمالا دو خط آخر)

<⁄body>
<⁄html>

حالا کد را قبل از عبارت ذکر شده بچسبانید(paste کنید).

۹-۲- راه اصولی‌تر:

قسمت لینک‌دونی فعلی را در قالبتون پیدا کنید، و پاکش کنید، و سپس این کد را بجای آن بچسبانید(paste کنید)، دقت کنید که نوشته «لینک» یا مشابه آن را از قالبتون پاک نکنید!

۱۰- الان با ورود به سایت یا وبلاگتون باید بتوانید لینک‌دونی گودری را ببینید، اگر نمی‌بینید اما در قسمت «پیش‌نمایش بلاگ‌چرخان» توانسته بودید لینک‌دونی را ببینید، مرحله ۹ را دوباره و با دقت‌تر انجام دهید.

۱۱- توجه کنید برای اضافه کردن لینکی به لینک‌دونی گودری همیشه فقط باید مراحل ۳ و ۴ را تکرار کنید، و مشخصا مرحله درست کردن فولدر را که قبلا انجام داده‌اید نیازی به تکرار ندارد. و در آخر که لینکهایی رو اضافه یا کم کردید مرحله ۵ یعنی ساخت باندل(Create a Bundle) را با همان نام قبلی که انجام داده بودید انجام دهید تا باندلی جدیدی ساخته نشود و روی همان قبلی باندل ساخته شود.

اگر در بلاگفا یا پرشین بلاگ وبلاگ دارید:
بلاگفا: برای راحتی بجای انجام مرحله ۹ می‌توانید کد گودری را در قسمت «تنظیمات وبلاگ» کادر مربوط به اسکریپتها وارد کنید، اما گاهی بلاگفا این کدها را پاک میکند که اگر با این مشکل مواجه شدید از همان مرحله ۹ روش را ادامه بدهید.

پرشین‌بلاگ: بنظر می آید پرشین بلاگ کدهای جاوا را از داخل کدقالب حذف میکند پس برای شما مرحله ۹ عمل نخواهد کرد و بجای آن، کد تولید شده را در قسمت «ظاهر وبلاگ->کدهای اختصاصی (جاوا)» قرار بدهید و تغییرات را ذخیره کنید.

پ.ن.۱: در این راهنما روش ایجاد کلاف یا همان bundle (مرحله ۵) از مطلب «مُجدهـ» برداشت شده است اما این تنها تغییر گوگل‌ریدر جدید نبوده و درنتیجه روش ایشون جواب نمی‌داد و به همین دلیل بنده پست جدید نوشتم، در واقع باید توابع و الگوریتم استفاده شده در یاهو پایپس تغییر میکرد که اینکار را بنده انجام دادم و یاهو پایپسی که در اینجا معرفی کردم درواقع با قبلی‌ها فرق دارد و با گوگل-ریدر جدید سازگار شده است.

پ.ن.۲: لطفا امانت را رعایت کرده و به مطلب اصلی لینک بدهید.

ویرایش به تاریخ ۲۱ فروردین ۱۳۹۱: دوستانی که مشکل داشتند که لینکهایی که بعدا اضافه یا کم میکردند نمایش داده نمیشد دلیل مشکلشان کشف شد و به همین دلیل مرحله ۱۱ ویرایش شد! قسمت جدید اضافه شده بصورت پررنگ نشان داده شده است.

/ 0 نظر / 14 بازدید